روسی

دوره های دپارتمان زبان روسی

در ایران زبان آموزان، به دلایل موقعیت شغلی و تجارت، ادامه تحصیل در کشور روسیه و یا مسافرت به این کشور به یادگیری زبان روسی می پردازند در دوره های زبان روسی از کتاب راه روسیه و جزوه های طبقه بندی شده مدرس روسی زبان برای تدریس به عنوان منابع آموزشی استفاده می شود. دسته بندی سطوح مهارتی زبان روسی به شرح زبر می باشد:

 A1 (TEU): حداقل سطح دانش زبان روسی مربوط به موقعیت هایی است که در زندگی روزمره نیاز می شود.

 A2 (TBU): حداقل سطح دانش برای برقراری ارتباط محدود در روابط روزمره زندگی است. برای بدست آوردن تابعیت روسیه داشتن گواهی این سطح مورد نیاز است.

 B1 (TORFEL-l): این سطح به دانشجویان کمک می کند در زمینه های حرفه ای و آموزشی ارتباط برقرار کنند.

B2 (TORFEL-ll): این سطح نشان دهنده شناخت کافی از زبان روسی است و برقراری ارتباط در تمام زمینه ها را فراهم می کند. داشتن مدرک این سطح برای کارشناسی، کارشناسی ارشد و مدارک تخصصی ضروری است.

C1 (TORFEL-lll): داشتن مدرک این سطح از آزمون TORFEL برای زمینه هایی چون ویراستاری، مترجمی، روزنامه نگاری لازم و ضروری است.

C2 (TORFEL-lV): گرفتن مدرک این سطح از آزمون TORFEL نشان دهنده این است که متقاضی زبان روسی مانند مردم کشور روسیه تخصص و تسلط بر زبان روسی را دارد. داشتن این مدرک شرایط انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی را فراهم می کند.

مدرک زبان روسی

متقاضیانی که با زبان روسی آشنایی دارند می‏‌توانند با شرکت در آزمون های مختلف معلومات زبان روسی خود را محک بزنند.

از جمله آزمون های اصلی زبان روسی آزمون بین المللی تورفل (ТРКИ) است. آزمونی در سطح استاندارد جهانی برای سنجش اطلاعات و توانایی افراد در زبان روسی که با مشارکت دانشگاه سن پترزبورگ روسیه و در شش سطح (C2, C1, B2, B1, A2, A1) برگزار می‌شود و دارای دو بخش کتبی و شفاهی می‌باشد. برای پذیرفته‌شدگان این آزمون مدرک بین المللی از دانشگاه سن پترزبورگ صادر می‌گردد.

error: محتوا محافظت شده!!